Pacific Assocation of USA Track and field

2009 Santa Rosa Express Youth Cross Country Meet

Santa Rosa Express Youth Cross Country Meet

Spring Lake, Santa Rosa, CA – November 22, 2009

Distance FirstName LastName Team Time Place Grade
2,000 Meters Sub-Bantam Girls
Kate Bowen Santa Rosa Express 9:48 1 401
Elizabeth Vastano Palo Alto Lightning 11:47 2 401
Maya Barragan Buffalo Chips 12:30 3 401
3,000 Meters Bantam Girls
Julia Bounds Pleasanton Heat 12:08 1 402
Marielle Friedman Santa Cruz Track Club 13:19 2 402
Jaxin Woodward Full Stride Track Club 13:20 3 402
Rylee Bowen Santa Rosa Express 13:25 4 402
Ailey Leduff American Canyon Striders 14:03 5 402
Erin Cummins Roseville Express 14:13 6 402
Skyler Haataja Palo Alto Lightning 14:15 7 402
Elezabeth Meehan Unattached 14:22 8 402
Claudia Denove Palo Alto Lightning 14:31 9 402
Emma Meehan Unattached 14:39 10 402
Sarah Stoner-Nicolosi Santa Cruz Track Club 15:01 11 402
Salma Ewing Santa Rosa Express 15:25 12 402
Emily Perez Castro Valley Track Club 15:47 13 402
Sarah Naranjo Santa Cruz Track Club 16:08 14 402
Annaka Barragan Buffalo Chips 16:36 15 402
Vera Ewing Santa Rosa Express 16:45 16 402
Kendra Simpson Santa Rosa Express 16:55 17 402
Rachel Guararie Pleasanton Heat 17:07 18 402
Catherine Rauch Santa Rosa Express 17:42 19 402
McKenna Weitzel Roseville Express 19:04 20 402
Sophie Haugen Santa Rosa Express 19:23 21 402
3, 000 Meters Midget Girls
Nina Besselo Castro Valley Track Club 12:34 1 403
Priscella Lee Umoja 12:58 2 403
Franny Kiles Onalysis 13:08 3 403
Chase Worthen Roseville Express 13:18 4 403
Katie Fraticelli Pleasanton Heat 13:40 5 403
Kaylie Gunderson Santa Rosa Express 13:42 6 403
Delaney White Santa Rosa Express 13:51 7 403
Hannah Vernot Pleasanton Heat 14:05 8 403
Xinni Chai Los Gatos Track Club 14:06 9 403
Megan Moore Santa Rosa Express 14:27 10 403
Kerry Norton Unattached 14:35 11 403
Erica Esparza Umoja 14:46 12 403
Cassandra Barragan Buffalo Chips 15:01 13 403
Alexandria Geremew Pleasanton Heat 15:33 14 403
Anthogone Pirratano Umoja 16:05 15 403
Gina Audiss Santa Rosa Express 16:07 16 403
Kimble Minor Hilltop Speed 16:08 17 403
Vida Stamey Santa Rosa Express 16:41 18 403
Monique White Hilltop Speed 19:51 19 403
Sasha Sinclaire Scott Hilltop Speed 21:01 20 403
4,000 Meters Youth Girls
Danielle Nivinski Roseville Express 14:56 1 404
Selena Friedman Santa Cruz Track Club 15:15 2 404
Monique Esparza Umoja 16:04 3 404
Candy Janachowski Marin Waves Track & Field 16:28 4 404
Bridget Gottlieb Unattached 16:30 5 404
Sara K. Davis Unattached 17:01 6 404
Emma Dreymann Palo Alto Lightning 17:16 7 404
Kylie Joerger Roseville Express 17:20 8 404
Sarah Withers Santa Rosa Express 18:33 9 404
Marcella Jacquemain Asics Aggie 20:16 10 404
Imara Seale Hilltop Speed 21:00 11 404
5,000 Meters Intermedite Girls
Katie Alioto Unattached 20:49 1 405
Linsey Ploshay Los Gatos Track Club 21:03 2 405
2,000 Sub-Bantam Boys
Nick Clay Roseville Express 9:25 1 401
Gabrial Gomez L.S.I. Sprint 9:59 2 401
Kurtis Lee Umoja 10:06 3 401
Dasch Ainer Castro Valley Track Club 10:39 4 401
Julian Booker Santa Rosa Express 10:43 5 401
Obadiah Donaghy Santa Rosa Express 11:56 6 401
3,000 Meters Bantam Boys
Tim Falls Pleasanton Heat 11:50 1 402
Kent Slaney Palo Alto Lightning 11:58 2 402
Gavin Hill Castro Valley Track Club 12:04 3 402
Sampson Reynolds Pleasanton Heat 12:09 4 402
Derek Vrendenburgh Roseville Express 12:25 5 402
Miles Worthen Roseville Express 12:59 6 402
Noah Seto Pleasanton Heat 13:10 7 402
Zachary Martinez Marin Waves Track & Field 13:51 8 402
Daniel Blake Los Gatos Track Club 13:58 9 402
Jackson Halderman Santa Cruz Track Club 13:59 10 402
Ben Dahlgren Pleasanton Heat 14:11 11 402
Gregor Dairaghi Palo Alto Lightning 14:36 12 402
George Yoshinaga Unattached 14:38 13 402
Leo Jordan Ainer Castro Valley Track Club 14:39 14 402
Joey Fraticelli Pleasanton Heat 15:02 15 402
Autin Mellick Roseville Express 15:36 16 402
Roy Nehoran Unattached 16:46 17 402
3,000 Meters Midget Boys
Logan Taggart Roseville Express 11:47 1 403
Jake LaVine Santa Rosa Express 11:49 2 403
Spencer Lachman Roseville Express 11:57 3 403
Liam Galbraith Santa Rosa Express 12:32 4 403
Owen Weitzel Roseville Express 12:35 5 403
Cole Miller Marin Waves Track & Field 12:59 6 403
Dennis Mandudzo Palo Alto Lightning 13:02 7 403
Ryan Mays Pleasanton Heat 13:16 8 403
Christopher Hitchcock Castro Valley Track Club 13:17 9 403
Dylan Edelson Pleasanton Heat 13:29 10 403
Andrew Mellick Roseville Express 13:29 11 403
Justin Fang Palo Alto Lightning 13:59 12 403
Jermaine Ellis Hilltop Speed 14:06 13 403
Justin Plott Santa Rosa Express 14:57 14 403
Jared Kozak Pleasanton Heat 15:13 15 403
Nicholas Rauch Santa Rosa Express 15:28 16 403
Ben Gurarie Pleasanton Heat 15:33 17 403
Greg Poteracke Santa Rosa Express 15:42 18 403
Effie Nehoran Unattached 15:43 19 403
Jeremy Mayhew American Canyon Striders 16:07 20 403
Kyle Minor Hilltop Speed 19:59 21 403
4,000 Meters Youth Boys
Bradford Avilla Pleasanton Heat 12:45 1 404
Gabriel Arias Sheridan Pleasanton Heat 12:45 2 404
Tristyn Martin Roseville Express 13:27 3 404
James Kinney Marin Waves Track & Field 13:35 4 404
Nielson Powless Roseville Express 13:41 5 404
Simon Novich Pamakid Runners 14:01 6 404
Paul Zeiss Roseville Express 14:04 7 404
Julia Maxwell Tampala Runners 14:05 8 404
Frederick J Huxham Tampala Runners 14:11 9 404
Harley Norton Asics Aggie 14:21 10 404
Reed Horton Unattached 14:40 11 404
Kai Seale Hilltop Speed 14:45 12 404
Steven Cummins Roseville Express 15:04 13 404
Austin Taggart Roseville Express 15:45 14 404
Johan Brouwer Unattached 16:08 15 404
Caleb Olivarez Castro Valley Track Club 16:17 16 404
Carlos Booker Santa Rosa Express 16:17 17 404
Barry Nehoran Unattached 17:14 18 404
Byron Mayhew American Canyon Striders 17:16 19 404
Ryland Stamey Santa Rosa Express 19:36 20 404
5,000 Meters Intermediate Boys
Dave Nehoran Unattached 20:56 1 405
5,000 Meters Young Men
Kieren Broussard Full Stride Track Club 16:58 1 406