Pacific Assocation of USA Track and field

Hotels Near William Jessup University (WJU), Rocklin

Hotels Near William Jessup University (WJU), Rocklin


Quantcast



Home
Contacts

PAL Meet Results

Nov. 8, 2009

Sub-Bantam Girls
Place FirstName LastName Team Time
1 Jaxin Woodward Full Stride 8:08
2 Emily Perez Castro Valley Track Club 9:31
3 Rachel Guraric Unattached 9:42
4 Maya Barragan Buffalo Chips 10:01
5 Melanie Anechiga Roseville PAL Express 10:41
6 Elizabeth Vastand Palo Alto Lightening 10:44
Bantam Girls
Place FirstName LastName Team Time
1 Julia Bounds Pleasanton Heat 11:40
2 Talley Hill San Luis Distance Club 12:39
3 Blanca Josa Unattached 13:22
4 Meredith Corda Pleasanton Heat 13:23
5 Diana Guerrero Pleasanton Heat 13:46
6 Ava Agustin Unattached 13:48
7 Ailey Leduff American Canyon Striders 13:49
8 Katie Tang Pleasanton Heat 13:50
9 Sarah Savage Joy’s Jack Rabbits TC 13:51
10 Sierra Carmelich Full Stride TC 14:26
11 Claudia Denove Palo Alto Lightening 14:35
12 Erin Cummings Roseville PAL Express 15:38
13 Sarah Stoner-Nicolosi Santa Cruz 15:50
14 Mia Berardo Unattached 16:24
15 Emma Peterson Pleasanton Heat 16:34
16 Annaka Barragan Unattached 16:50
17 Sarah Naranjo Santa Cruz 17:02
18 Mckenna Weitzel Roseville PAL Express 18:10
19 Isabella Vazquez Buffalo Chips 18:32
Midget Girls
Place FirstName LastName Team Time
1 Elenor Velez Unattached 12:05
2 Priscilla Lee Umoja 12:22
3 Maribel Arroyo Above the Grade 12:34
4 Nina Bessolo Castro Valley 12:40
5 Dariya Smith Unattached 13:00
6 Franny Kiles Team Onalysis 13:09
7 Kaitlyn Eklem Pleasanton Heat 13:19
8 Delaney White Santa Rosa Express 13:37
9 Premila Raules Cupertino Pride T&F 13:42
10 Xinni Chai Los Gatos TC 13:43
11 Chase Worthen Roseville PAL Express 13:55
12 Katie Fraticelli Pleasanton Heat 14:10
13 Caleece Nash Palo Alto Lightening 14:13
14 Cassandra Barragan Buffalo Chips 14:36
15 Anneliese Gallagher Unattached 14:52
16 Madeleine Murphy Pleasanton Heat 15:03
17 Anthogone Pirratano Umoja 15:12
18 Mikaela Williams Umoja 15:14
19 Effie Nehoran Unattached 15:18
20 Hahnnah Vernot Pleasanton Heat 15:30
21 Alexandra Geremew Umoja 15:33
22 Gina Audiss Unattached 15:57
23 Camille Johnson Unattached 16:55
24 Sasha Scott Unattached 19:20
Youth Girls
Place FirstName LastName Team Time
1 Clare Carroll Roseville PAL Express 14:56
2 Amihan Agustin Unattached 16:16
3 Reaghan Emrick Roseville PAL Express 16:21
4 Madisen Lindsey Los Gatos TC 16:34
5 Selena Friedman Santa Cruz 16:39
6 Danielle Nivisnki Roseville PAL Express 17:02
7 Emily Hoeven Unattached 17:54
8 Michelle Gonzales Roseville PAL Express 17:58
9 Karina Torres San Luis Distance Club 18:08
10 Monique Esparza Umoja 18:14
11 Candy Janachowski Marin Waves T&F Club 18:20
12 Katie Spence Palo Alto Lightening 18:23
13 Marin Dregelid Santa Cruz 19:00
14 Jeannihe Noordan Los Gatos TC 19:13
15 Shona McCarthy Unattached 19:26
16 Emma Dreymann Palo Alto Lightening 19:56
17 Katie Moro Unattached 20:08
18 Kylie Joerger Roseville PAL Express 20:18
19 Imara Seale Hilltop Speed 24:16
20 Habana Coleman Umoja 27:08
Intermediate Girls
Place FirstName LastName Team Time
1 Abby Blake Unattached 21:32
Young Women
Place FirstName LastName Team Time
1 Emily Fijat Bay Hill High School 33:12
Sub-Bantam Boys
Place FirstName LastName Team Time
1 Kurtis Lee Umoja 8:47
2 Russell Augustin Unattached 8:48
3 Gabriel Gomez Unattached 10:10
4 AJ Gurarie Pleasanton Heat 14:55
Bantam Boys
Place FirstName LastName Team Time
1 Alex Sokol Pleasanton Heat 11:43
2 Kent Slaney Palo Alto Lightning 12:01
3 Jason Gomez SLG 12:10
4 Daniel Blake Los Gatos TC 12:15
5 Gavin Hill Castro Valley 12:21
6 Sam Reynolds Pleasanton Heat 12:26
7 Ryan Bayliss Roseville PAL Express 12:29
8 Miles Worthen Roseville PAL Express 12:59
9 Noah Seto Pleasanton Heat 13:19
10 Austin Mellick Roseville PAL Express 13:54
11 Skyler Haataja Palo Alto Lightning 14:02
12 Jackson Halderman Santa Cruz Track Club 14:13
13 Elijah Gwin Palo Alto Lightning 14:18
14 George Yoshinaga Unattached 14:20
15 Zachary Martinez Marin Waves T&F Club 14:47
16 Tarek Nasr Palo Alto Lightning 15:01
17 Gregor Dairaghi Palo Alto Lightning 15:05
18 Roy Nehoram Unattached 16:09
Midget Boys
Place FirstName LastName Team Time
1 Samuel Blake Unattached 10:40
2 Steven Sum Unattached 10:50
3 Ben Zaeske Pleasanton Heat 11:14
4 Kevin Anawalt Unattached 11:20
5 Peter Schlachte Pleasanton Heat 11:22
6 Daniel Tang Pleasanton Heat 11:24
7 Spencer Lachman Roseville PAL Express 11:49
8 Anthony "Tony" Moller Los Gatos TC 11:54
9 Brent Mogensen Los Gatos TC 11:55
10 Zac Brown San Luis Distance Club 11:55
11 Patrick Mullholland Roseville PAL Express 12:06
12 Romain Hardy Pleasanton Heat 12:09
13 Logan Taggart Roseville PAL Express 12:24
14 Nick Coumou Pleasanton Heat 12:41
15 Owen Weitzel Roseville PAL Express 12:42
16 Dennis Mandudzo Palo Alto Lightening 12:48
17 RJ Agustin Unattached 12:50
18 David Frisbee Mission Valley 13:10
19 Liam Salbraith Santa Rosa Express 13:19
20 Sergey Cutter Santa Cruz Track Club 13:25
21 Andrew Mellick Roseville PAL Express 13:32
22 Dylan Edelson Pleasanton Heat 13:35
23 Jeremie Ellis Unattached 13:37
24 Christopher Hitchcock Castro Valley 13:38
25 Miguel Velazquez Santa Cruz Track Club 13:43
26 Kyle Gomez-Fowers Unattached 13:46
27 Grant Carson Unattached 13:50
28 Beau Baiocchi Santa Cruz Track Club 14:20
29 Lucas Battles Unattached 14:59
30 Ben Guramie Pleasanton Heat 15:17
31 Jared Kozak Pleasanton Heat 15:31
32 Pedram Namiranian Unattached 15:44
33 SM Kimble Hill Top Speed 15:47
34 Richard Hornor Unattached 16:01
35 Kyle Minor Unattached 19:50
Youth Boys
Place FirstName LastName Team Time
1 Gabriel Avias Pleasanton Heat 14:40
2 Taylor Guinnip Roseville PAL Express 14:52
3 Tristan Martin Roseville PAL Express 15:01
4 Gabe Hurwitt Junior Aggis 15:02
5 Reese Dicks Unattached 15:10
6 Frederick "Fred" Huxham Tamalpa Runners Inc. 15:12
7 Powless Neilson Roseville PAL Express 15:18
8 Billy Hanford Los Gatos TC 15:35
9 Paul Zeiss Roseville PAL Express 15:46
10 Raymundo Lara Above the Grade 16:10
11 Harley Norton Unattached 16:13
12 Reed Horton Unattached 16:16
13 John Nichols San Luis Distance Club 16:19
14 Jake Gray San Luis Distance Club 16:28
15 Tom Sanders Cupertino Pride T&F 16:38
16 Jacobson Grant GP 16:54
17 Steven Cummins Roseville PAL Express 16:55
18 Zachary Beston Pleasanton Heat 17:10
19 Austin Taggart Roseville PAL Express 17:24
20 Caleb Olivarez Castro Valley 17:41
21 Adrian Lemkey Unattached 17:44
22 Joseph Diaz Unattached 18:19
23 David Duncan Jr. Aggies 18:54
24 Barry Nehoran Unattached 18:55
25 August Kiles Team Onalysis 19:01
26 Jeremy Miessau Los Gatos TC 19:02
Intermediate Boys
Place FirstName LastName Team Time
1 Tim Layten Unattached 18:19
2 JP Above the Grade 18:20
3 Dave Nehorah Unattached 21:42
4 Daniel Pierce Bay Hill High School 23:33
5 Carlo Rivas Bay Hill High School 26:37
6 Matt Decker Roseville PAL Express 27:22
Young Men
Place FirstName LastName Team Time
1 Kieren Broussard Full stride 17:26
2 Dustin Sjoerdsma RF United 19:12
3 Beau RF United 19:12
4 Colyn RF United 21:51
5 Bob Eggerth Bayhill High School 22:31