Pacific Assocation of USA Track and field

2009 Mission Valley TC XC Meet Results

2009 Mission Valley TC XC Meet Results




Home
Contacts

Mission Valley TC XC Meet Results

Nov. 1, 2009

William Cann Park in Union City

DivisionID Place FirstName LastName Team Time
Sub-Bantam-Girls 1 Jaxin Woodward Full Stride TC 7:58
Sub-Bantam-Girls 2 Emily Perez Castro Valley Track Club 9:53
Sub-Bantam-Girls 3 Rachel Guraric Unattached 10:51
Sub-Bantam-Girls 4 Elizabeth Vastand Palo Alto Lightning 11:27
DivisionID Place FirstName LastName Team Time
Bantam-Girls 1 Julia Bounds Pleasanton Heat 11:29
Bantam-Girls 2 Meredith Corda Pleasanton Heat 13:07
Bantam-Girls 3 Ailey Leduff American Canyon Striders 13:22
Bantam-Girls 4 Claudia Demove Palo Alto Lightning 13:40
Bantam-Girls 5 Ava Agustin Mission Valley 13:41
Bantam-Girls 6 Erin Cummins Roseville PAL Express 14:14
Bantam-Girls 7 Sierra Carmelich Full Stride TC 14:21
Bantam-Girls 8 Emma Peterson Pleasanton Heat 14:50
Bantam-Girls 9 Cathrine Rauch Santa Rosa Express 15:53
DivisionID Place FirstName LastName Team Time
Midget Girls 1 Elenor Velez Unattached 11:50
Midget Girls 2 Nina Bessolo Castro Valley Track Club 12:09
Midget Girls 3 Priscilla Lee Umoja 12:23
Midget Girls 4 Franny Kiles Onalysis 12:47
Midget Girls 5 Kaitlyn Eklem Pleasanton Heat 12:49
Midget Girls 6 Erica Esparza Umoja 12:52
Midget Girls 7 Dariya Smith Unattached 13:05
Midget Girls 8 Katie Fraticelli Pleasanton Heat 13:39
Midget Girls 9 Keary Norton Unattached 14:05
Midget Girls 10 Hydeia Barney Full Stride 14:34
Midget Girls 11 Hannah Vernot Pleasanton Heat 14:41
Midget Girls 12 Mikaela Williams Umoja 14:45
Midget Girls 13 Effie Nehoran Unattached 14:55
Midget Girls 14 Francesca Chicoine Pleasanton Heat 14:59
Midget Girls 15 Gina Audiss Santa Rosa Express 15:39
Midget Girls 16 Alexandria Geremew Umoja 15:44
Midget Girls 17 Antogone Pirattano Umoja 16:41
Midget Girls 18 Camille Johnson Umoja 16:59
DivisionID Place FirstName LastName Team Time
Youth Girls 1 Sophie Hartley Unattached 14:19
Youth Girls 2 Amihan Agustin Mission Valley 16:16
Youth Girls 3 Monique Esparza Umoja 16:28
Youth Girls 4 Megan Wenzel Unattached 16:28
Youth Girls 5 Kylie Joerger Roseville PAL Express 20:20
Youth Girls 6 Havana Coleman Umoja 25:14:00
DivisionID Place FirstName LastName Team Time
Open Girls 1 Emily Fijat Bayhill 30:13:00
DivisionID Place FirstName LastName Team Time
Sub-Bantam Boys 1 Nicholas Clay Roseville PAL Express 8:06
Sub-Bantam Boys 2 Kirtis Lee Umoja 8:48
Sub-Bantam Boys 3 Russell Agustin Mission Valley 8:53
Sub-Bantam Boys 4 Gabe Gomez SLG 10:33
Sub-Bantam Boys 5 A.J. Gurmanie Unattached 13:00
DivisionID Place FirstName LastName Team Time
Bantam Boys 1 Timmy Falls Pleasanton Heat 11:35
Bantam Boys 2 Kent Slaney Palo Alto Lightning 12:00
Bantam Boys 3 Jason Gomez SLG 12:08
Bantam Boys 4 Gavin Hill Castro Valley 12:09
Bantam Boys 5 Charlie Velez Unattached 12:12
Bantam Boys 6 Sam Reynolds Pleasanton Heat 12:22
Bantam Boys 7 Miguel Dickenson Pleasanton Heat 12:29
Bantam Boys 8 Miles Worthen Roseville PAL Express 12:47
Bantam Boys 9 Skyler Haataja Palo Alto Lightning 13:06
Bantam Boys 10 Elijah Gwin Palo Alto Lightning 13:44
Bantam Boys 11 Dustin Decker Pleasanton Heat 13:53
Bantam Boys 12 Tarer Nasr Palo Alto Lightning 14:20
Bantam Boys 13 Gregor Dairaghi Palo Alto Lightning 14:33
Bantam Boys 14 George Yoshinaga Unattached 14:35
Bantam Boys 15 Austin Mellick Roseville PAL Express 14:39
Bantam Boys 16 Leon Jordan Airer Castro Valley Track Club 15:24
Bantam Boys 17 Joey Fraticelli Pleasanton Heat 15:26
Bantam Boys 18 Roy Nehoram Unattached 15:28
Bantam Boys 19 Elijah Sherratt Roseville PAL Express 15:55
DivisionID Place FirstName LastName Team Time
Midget Boys 1 Ben Zaeske Pleasanton Heat 11:09
Midget Boys 2 Peter Schlachte Pleasanton Heat 11:11
Midget Boys 3 Alexander King Unattached 11:42
Midget Boys 4 Romain Hardy Pleasanton Heat 11:46
Midget Boys 5 Logan Taggart Roseville PAL Express 11:49
Midget Boys 6 Nick Coumon Pleasanton Heat 12:06
Midget Boys 7 Ryan May Pleasanton Heat 12:34
Midget Boys 8 Dennis Mandudzo Palo Alto Lightning 12:41
Midget Boys 9 Ian Stuertz Unattached 13:02
Midget Boys 10 Patrick Odome Full Stride TC 13:12
Midget Boys 11 Dylan Edelson Pleasanton Heat 13:14
Midget Boys 12 Liam Salbraith Santa Rosa Express 13:15
Midget Boys 13 RJ Agustin Mission Valley 13:18
Midget Boys 14 Andrew Mellick Roseville PAL Express 13:20
Midget Boys 15 Page Thibodeaux Palo Alto Lightning 13:46
Midget Boys 16 Justin Fang Palo Alto Lightning 14:02
Midget Boys 17 Justin Plott Santa Rosa Express 14:10
Midget Boys 18 David Frisbee Mission Valley 14:13
Midget Boys 19 Jared Kozak Pleasanton Heat 14:38
Midget Boys 20 Ben Guramie Unattached 15:16
Midget Boys 21 Nicholas Rauch Santa Rosa Express 16:46
DivisionID Place FirstName LastName Team Time
Youth Boys 1 Gabriel Avias Pleasanton Heat 13:57
Youth Boys 2 Taylor Guinnip Roseville PAL Express 14:25
Youth Boys 3 Matt Whitman Pleasanton Heat 14:59
Youth Boys 4 Simon Novich Pamakid Running Club 15:10
Youth Boys 5 Harley Norton Unattached 15:27
Youth Boys 6 Zachary Beston Pleasanton Heat 16:07
Youth Boys 7 Steven Cummins Roseville PAL Express 16:23
Youth Boys 8 Caleb Olivarez Castro Valley 16:56
Youth Boys 9 Austin Taggart Roseville PAL Express 17:45
Youth Boys 10 August Kiles Onalysis 19:18
Youth Boys 11 Barry Nehoran Unattached 21:08
DivisionID Place FirstName LastName Team Time
Open Boys 1 Bob Eggath Bayhill 19:48
Open Boys 2 Carlo Rivas Bayhill 21:24
Open Boys 3 Daniel Pierce Bayhill 22:34
Open Boys 4 Michael Lurche Bayhill 30:52:00