Pacific Assocation of USA Track and field

ytfreg14combresults.htm

Licensed to USATF Youth-Central CA Champ. Meet

HY-TEK’s Meet Manager 6/21/2009 05:03 PM

2009 Region 14 JO Combined Events – 6/21/2009 to 6/22/2009

2009 Region 14 Multis

Clovis East High School

Results

Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Youth Girls Outdoor Pentathlon

=======================================================================

Name Year Team Finals Points

=======================================================================

Finals

1 Hollshwandner, Amy 14-38 Diablo Val 2:34.52 637

2 Ingram, Amy 14-38 Diablo Val 2:35.27 628

3 Robinson, Kristen 14-38 Track Club 2:42.37 546

4 Kostka, Jessica 14-38 Roseville 2:53.28 430

Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles Youth Girls Outdoor Pentathlon

============================================================================

Name Year Team Finals Wind Points

============================================================================

1 Robinson, Kristen 14-38 Track Club 15.45 NWI 783

2 Hollshwandner, Amy 14-38 Diablo Val 17.11 NWI 584

3 Kostka, Jessica 14-38 Roseville 18.25 NWI 463

4 Ingram, Amy 14-38 Diablo Val 18.65 NWI 424

Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Girls Outdoor Pentathlon

=================================================================================

Name Year Team Finals Points

=================================================================================

1 Hollshwandner, Amy 14-38 Diablo Val 1.37m 4-06.00 481

1 Robinson, Kristen 14-38 Track Club 1.37m 4-06.00 481

1 Ingram, Amy 14-38 Diablo Val 1.37m 4-06.00 481

1 Kostka, Jessica 14-38 Roseville 1.37m 4-06.00 481

Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Girls Outdoor Pentathlon

======================================================================================

Name Year Team Finals Wind Points

======================================================================================

1 Robinson, Kristen 14-38 Track Club 5.04m NWI 16-06.50 570

2 Hollshwandner, Amy 14-38 Diablo Val 4.52m NWI 14-10.00 433

3 Ingram, Amy 14-38 Diablo Val 4.07m NWI 13-04.25 324

4 Kostka, Jessica 14-38 Roseville 3.99m NWI 13-01.25 306

Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Youth Girls Outdoor Pentathlon

=================================================================================

Name Year Team Finals Points

=================================================================================

1 Robinson, Kristen 14-38 Track Club 9.93m 32-07.00 525

2 Kostka, Jessica 14-38 Roseville 7.45m 24-05.50 364

3 Hollshwandner, Amy 14-38 Diablo Val 7.42m 24-04.25 362

4 Ingram, Amy 14-38 Diablo Val 6.39m 20-11.75 296

Heptathlon: #4 200 Meter Dash Intermediate Girls Heptathlon

===============================================================================

Name Year Team Finals Wind H# Points

===============================================================================

1 Reinecker, Kira 14-38 Unattached 26.67 NWI 2 740

2 Rountree, Tess 14-38 Above the 27.56 NWI 2 666

3 Speech, Melanie 14-38 City Track 27.79 NWI 1 647

4 Chan, Cheri 14-38 City Track 27.98 NWI 2 632

5 Ross, Ahmbria 14-38 Track Club 29.50 NWI 1 518

6 Fletcher, Kyndel 14-38 Team Olymp 29.93 NWI 2 487

7 Balczewski, Emily 14-38 Diablo Val 30.09 NWI 2 476

8 Nilles, Christina 14-38 Unattached 30.15 NWI 2 472

9 King, Amelia 14-38 City Track 30.53 NWI 1 446

Heptathlon: #1 100 Meter Hurdles Intermediate Girls Heptathlon

===============================================================================

Name Year Team Finals Wind H# Points

===============================================================================

1 Reinecker, Kira 14-38 Unattached 15.94 NWI 1 722

2 Rountree, Tess 14-38 Above the 16.84 NWI 3 615

3 Nilles, Christina 14-38 Unattached 17.50 NWI 1 541

4 Fletcher, Kyndel 14-38 Team Olymp 18.11 NWI 1 477

5 King, Amelia 14-38 City Track 18.43 NWI 2 445

6 Speech, Melanie 14-38 City Track 18.57 NWI 3 431

7 Ross, Ahmbria 14-38 Track Club 18.70 NWI 2 419

8 Chan, Cheri 14-38 City Track 18.90 NWI 3 400

9 Balczewski, Emily 14-38 Diablo Val 24.27 NWI 2 47

Heptathlon: #2 High Jump Intermediate Girls Heptathlon

=================================================================================

Name Year Team Finals Points

=================================================================================

1 Rountree, Tess 14-38 Above the 1.52m 4-11.75 644

2 King, Amelia 14-38 City Track 1.42m 4-07.75 534

3 Speech, Melanie 14-38 City Track 1.37m 4-06.00 481

4 Balczewski, Emily 14-38 Diablo Val 1.32m 4-04.00 429

4 Nilles, Christina 14-38 Unattached 1.32m 4-04.00 429

4 Reinecker, Kira 14-38 Unattached 1.32m 4-04.00 429

7 Chan, Cheri 14-38 City Track 1.27m 4-02.00 379

8 Ross, Ahmbria 14-38 Track Club 1.22m 4-00.00 331

9 Fletcher, Kyndel 14-38 Team Olymp 1.17m 3-10.00 284

Heptathlon: #3 Shot Put Intermediate Girls Heptathlon

=================================================================================

Name Year Team Finals Points

=================================================================================

1 Speech, Melanie 14-38 City Track 10.18m 33-04.75 541

2 King, Amelia 14-38 City Track 8.59m 28-02.25 438

3 Chan, Cheri 14-38 City Track 8.43m 27-08.00 427

4 Rountree, Tess 14-38 Above the 8.31m 27-03.25 419

5 Ross, Ahmbria 14-38 Track Club 7.39m 24-03.00 360

6 Fletcher, Kyndel 14-38 Team Olymp 6.87m 22-06.50 327

7 Reinecker, Kira 14-38 Unattached 6.53m 21-05.25 305

8 Nilles, Christina 14-38 Unattached 6.15m 20-02.25 281

8 Balczewski, Emily 14-38 Diablo Val 6.15m 20-02.25 281

Heptathlon: #4 200 Meter Dash Young Women Heptathlon

============================================================================

Name Year Team Finals Wind Points

============================================================================

1 Amey, Cheron 14-38 Track Club 26.13 NWI 786

2 Ristow, Christine 14-38 Unattached 26.66 NWI 740

3 Chalmers, Christen 14-38 Soul Air 27.06 NWI 707

4 Fisher, Kasey 14-38 Unattached 27.09 NWI 704

Heptathlon: #1 100 Meter Hurdles Young Women Heptathlon

============================================================================

Name Year Team Finals Wind Points

============================================================================

1 Amey, Cheron 14-38 Track Club 15.17 NWI 819

2 Ristow, Christine 14-38 Unattached 16.10 NWI 702

3 Fisher, Kasey 14-38 Unattached 16.61 NWI 641

4 Chalmers, Christen 14-38 Soul Air 19.44 NWI 350

Heptathlon: #2 High Jump Young Women Heptathlon

=================================================================================

Name Year Team Finals Points

=================================================================================

1 Ristow, Christine 14-38 Unattached 1.52m 4-11.75 644

2 Amey, Cheron 14-38 Track Club 1.42m 4-07.75 534

3 Fisher, Kasey 14-38 Unattached 1.37m 4-06.00 481

4 Chalmers, Christen 14-38 Soul Air 1.27m 4-02.00 379

Heptathlon: #3 Shot Put Young Women Heptathlon

=================================================================================

Name Year Team Finals Points

=================================================================================

1 Amey, Cheron 14-38 Track Club 8.82m 28-11.25 452

2 Fisher, Kasey 14-38 Unattached 8.15m 26-09.00 409

3 Chalmers, Christen 14-38 Soul Air 6.55m 21-06.00 306

4 Ristow, Christine 14-38 Unattached 5.77m 18-11.25 257

Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run Youth Boys Outdoor Pentathlon

=======================================================================

Name Year Team Finals Points

=======================================================================

1 Cramer, Brandon 14-38 Unattached 4:57.88 572

2 Kiles, August 14-38 City Track 6:08.59 230

3 Nehoran, Barak 14-38 Unattached 6:31.07 152

Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles Youth Boys Outdoor Pentathlon

============================================================================

Name Year Team Finals Wind Points

============================================================================

1 Cramer, Brandon 14-38 Unattached 15.57 NWI 782

2 Kiles, August 14-38 City Track 17.09 NWI 615

3 Nehoran, Barak 14-38 Unattached 20.03 NWI 347

Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Boys Outdoor Pentathlon

=================================================================================

Name Year Team Finals Points

=================================================================================

1 Cramer, Brandon 14-38 Unattached 1.57m 5-01.75 441

2 Kiles, August 14-38 City Track 1.52m 4-11.75 404

3 Nehoran, Barak 14-38 Unattached 1.27m 4-02.00 231

Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Boys Outdoor Pentathlon

======================================================================================

Name Year Team Finals Wind Points

======================================================================================

1 Cramer, Brandon 14-38 Unattached 5.47m NWI 17-11.50 475

2 Kiles, August 14-38 City Track 4.30m NWI 14-01.25 255

3 Nehoran, Barak 14-38 Unattached 4.13m NWI 13-06.75 227

Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Youth Boys Outdoor Pentathlon

=================================================================================

Name Year Team Finals Points

=================================================================================

1 Cramer, Brandon 14-38 Unattached 10.40m 34-01.50 510

2 Kiles, August 14-38 City Track 7.07m 23-02.50 311

3 Nehoran, Barak 14-38 Unattached 6.17m 20-03.00 259

Decathlon: #1 100 Meter Dash Intermediate Boys Decathlon

============================================================================

Name Year Team Finals Wind Points

============================================================================

1 Nielsen, Kevin 14-38 Roseville 11.83 NWI 685

2 Beekman, Brad 14-46 Cca Unatta 12.54 NWI 549

3 Whittstrnok, Caleb 14-38 Team Olymp 13.18 NWI 438

4 Nehoran, Nadav 14-38 Unattached 13.49 NWI 388

Decathlon: #5 400 Meter Dash Intermediate Boys Decathlon

=======================================================================

Name Year Team Finals Points

=======================================================================

1 Nielsen, Kevin 14-38 Roseville 52.15 718

2 Beekman, Brad 14-46 Cca Unatta 59.09 445

3 Nehoran, Nadav 14-38 Unattached 1:02.76 324

4 Whittstrnok, Caleb 14-38 Team Olymp 1:05.86 236

Decathlon: #4 High Jump Intermediate Boys Decathlon

=================================================================================

Name Year Team Finals Points

=================================================================================

1 Nielsen, Kevin 14-38 Roseville 1.77m 5-09.75 602

2 Beekman, Brad 14-46 Cca Unatta 1.57m 5-01.75 441

3 Whittstrnok, Caleb 14-38 Team Olymp 1.52m 4-11.75 404

4 Nehoran, Nadav 14-38 Unattached 1.27m 4-02.00 231

Decathlon: #2 Long Jump Intermediate Boys Decathlon

======================================================================================

Name Year Team Finals Wind Points

======================================================================================

1 Nielsen, Kevin 14-38 Roseville 6.15m NWI 20-02.25 619

2 Beekman, Brad 14-46 Cca Unatta 5.13m NWI 16-10.00 407

3 Whittstrnok, Caleb 14-38 Team Olymp 4.71m NWI 15-05.50 328

4 Nehoran, Nadav 14-38 Unattached 4.55m NWI 14-11.25 299

Decathlon: #3 Shot Put Intermediate Boys Decathlon

=================================================================================

Name Year Team Finals Points

=================================================================================

1 Beekman, Brad 14-46 Cca Unatta 12.46m 40-10.50 634

2 Nielsen, Kevin 14-38 Roseville 9.29m 30-05.75 443

3 Whittstrnok, Caleb 14-38 Team Olymp 7.58m 24-10.50 341

4 Nehoran, Nadav 14-38 Unattached 6.50m 21-04.00 278

Decathlon: #1 100 Meter Dash Young Men Decathlon

============================================================================

Name Year Team Finals Wind Points

============================================================================

1 Jungston, Alexander 14-38 Roseville 11.76 NWI 699

2 Diomande, Sulayman 14-38 Castro Val 11.95 NWI 661

3 Cardenas, Jonathan 14-38 Sierra Foo 12.01 NWI 649

4 Wentworth, Tristan 14-46 Cca Unatta 12.29 NWI 595

5 Ensey, Kelly 14-38 Team Olymp 12.46 NWI 563

6 Kot, Vincent 14-38 Castro Val 12.83 NWI 497

7 Nava Urbach, Steven 14-38 Team Olymp 12.87 NWI 490

Decathlon: #5 400 Meter Dash Young Men Decathlon

=======================================================================

Name Year Team Finals Points

=======================================================================

1 Diomande, Sulayman 14-38 Castro Val 53.49 661

2 Wentworth, Tristan 14-46 Cca Unatta 55.34 585

3 Jungston, Alexander 14-38 Roseville 55.61 575

4 Cardenas, Jonathan 14-38 Sierra Foo 56.31 547

5 Ensey, Kelly 14-38 Team Olymp 56.54 538

6 Nava Urbach, Steven 14-38 Team Olymp 58.75 457

7 Kot, Vincent 14-38 Castro Val 59.22 440

Decathlon: #4 High Jump Young Men Decathlon

=================================================================================

Name Year Team Finals Points

=================================================================================

1 Wentworth, Tristan 14-46 Cca Unatta 1.82m 5-11.50 644

2 Diomande, Sulayman 14-38 Castro Val 1.67m 5-05.75 520

3 Ensey, Kelly 14-38 Team Olymp 1.62m 5-03.75 480

4 Cardenas, Jonathan 14-38 Sierra Foo 1.47m 4-09.75 367

4 Nava Urbach, Steven 14-38 Team Olymp 1.47m 4-09.75 367

6 Kot, Vincent 14-38 Castro Val 1.32m 4-04.00 263

— Jungston, Alexander 14-38 Roseville NH

Decathlon: #2 Long Jump Young Men Decathlon

======================================================================================

Name Year Team Finals Wind Points

======================================================================================

1 Jungston, Alexander 14-38 Roseville 5.97m NWI 19-07.00 580

2 Ensey, Kelly 14-38 Team Olymp 5.62m NWI 18-05.25 506

3 Diomande, Sulayman 14-38 Castro Val 5.40m NWI 17-08.75 461

4 Wentworth, Tristan 14-46 Cca Unatta 5.33m NWI 17-06.00 447

5 Cardenas, Jonathan 14-38 Sierra Foo 4.82m NWI 15-09.75 348

6 Kot, Vincent 14-38 Castro Val 4.62m NWI 15-02.00 312

7 Nava Urbach, Steven 14-38 Team Olymp 4.57m NWI 15-00.00 303

Decathlon: #3 Shot Put Young Men Decathlon

=================================================================================

Name Year Team Finals Points

=================================================================================

1 Nava Urbach, Steven 14-38 Team Olymp 13.31m 43-08.00 686

2 Cardenas, Jonathan 14-38 Sierra Foo 12.45m 40-10.25 634

3 Ensey, Kelly 14-38 Team Olymp 10.34m 33-11.25 506

4 Wentworth, Tristan 14-46 Cca Unatta 9.81m 32-02.25 474

5 Jungston, Alexander 14-38 Roseville 9.65m 31-08.00 465

6 Diomande, Sulayman 14-38 Castro Val 9.56m 31-04.50 459

7 Kot, Vincent 14-38 Castro Val 6.56m 21-06.25 281